Repliki Yanika
Starszy Strzelec

Dołączył: 05 Cze 2009

Witam!
Dzisiaj na allegro natknalem sie na cos takiego.

Czy ktos z Was moze sie wypowiedziec, czy warto w to wchodzic? Yanik na miare bylby dla mnie niezla opcja zeby WRESZCIE zdobyc mundur w moim rozmiarze i z 1,5 roku obsuwy wreszcie zaczac sie udzielac;)

Pozdrawiam!
Maciek

Maćku!
Materiał jakiś dziwny. Może to kwestia zdjęć, ale jakoś mi się nie widzi ta produkcja...
Wiem, że o Twój rozmiar ciężko, ale może zainteresuj się What Price Glory albo Soldier of Fortune?
Jakościowo chyba są lepsi... Smile

Tomek Miłko
Pułkownik

Dołączył: 31 Sie 2008

Skąd: Chotomów

popieram Carlosa. WPG jet chyba lepszym rozwiazaniem.
a i cenowo nie jest źle 270$ plus przesylka za komplet.

Skąd: Warszawa/Łódź

Juz swego czasu obsmarowaliśmy na tym forum tę "produkcję" Yanika. Wszyscy byli zgodni co do tego, że to syf jakich mało. Razz ...w dodatku za jakieś chore pieniądze Laughing
Poza powyższymi propozycjami kolegów.....jako tańsza i dużo lepsza od Yanika opcja może pozostać także produkcja Spearhead Militaria :

Ostatnio zmieniony przez Desantownik dnia Pon 20:32, 03 Sty 2011, w całości zmieniany 1 raz
oversmock
Plutonowy

Dołączył: 24 Wrz 2008

Skąd: Gdańsk

Kupując baty Spearheda trzeba mieć świadomość żę:

1. Materiał użyty do ich uszycia do szajs. Mundur wyglada dobrze tylko jak jest nowy. Potem się paskudnie mechaci i robia sie takie kuleczki (pogadajcie z kobietami to wam wyjaśnią szczegóły). Po kontaktach z czyszczeniem czy niedajboże praniem fason szlag trafia i traci kolor.
2. Fason jest bardzo umowny. Sczególnie bluzy P40 słabiutkie.
3. Jedyna zaleta to cena - ale czy na pewno ? - wg mnie to wyrzucanie pieniedzy w błoto.

Mój ojciec zawsze mi powtarzał - gdy masz mało kasy musisz kupić raz ale dobrze.
Produkty czeskie Panther Store - wiem komplet dwa razy drożej od Spearheda - dają wg mnie jakośc materiału, wiernośc fasonu i co najważniejsze, szczególnie dla ponadwymiarowców w stosunku do rozmiarów wojennych, uszyja na miarę !

Co do Yanika - to nie są Battle Dresy, to jakaś koszmarna fantazja.

Jarku,

Masz na pewno rację.
Produkty Spearhead'a nie są doskonałe i mająswoje wady. Ale nie są takie złe. Materiał może nie najlepiej dobrany. Ale prać go można chemicznie (ja tak robie) , a ta metoda nie dokonuje takich spustoszeń w fakturze materiału, fasonie czy kolorze. Zresztą kolor batów Spearhead'a to jego największa wada. Jest zbyt zielony i za ciemny. Więc jak trochę zjaśnieje nic się strasznego nie stanie Smile
Co do fasonu, to moim zdaniem jest poprawny. Nie mam do niego większych uwag. Porównywałem z oryginałami. Uwagi mam do materiału użytego na podszewkę. Jest sztuczny, a powinna to być bawełna. Nad kolorem podszewki nie bedę się już pastwił Razz
W każdym razie jest to propozycja do rozważenia ze względu na pozytywny stosunek jakości do ceny.
Czeska oferta jest chyba lepsza od np: WPG, ale nie przebija produkcji Pegasus Militaria a ma tę samą cenę.... a mając wybór bracia Czesi , a Pegasus... za tę samą cenę...wybieram Pegasus. Pegasus to zdecydowany "debeściak" w produkcji batów brytyjskich (pod kazdym względem)

Ostatnio zmieniony przez Desantownik dnia Śro 12:23, 12 Sty 2011, w całości zmieniany 1 raz
oversmock
Plutonowy

Dołączył: 24 Wrz 2008

Skąd: Gdańsk

W galerii zmiesciłem trzy zdjecia Bluz BD P40 - oryginał, phanter i spearhead.
Niech każdy sam oceni.
Takie same proporcje występują przy wszystkich innych wersjach BD gdyby porównywać j.w.
O jakosci wyrobów Pegazusa złego słowa nie powiem - mam od niego sporo
spadochronowego szpeju. Ale terminowość aktualnie słabiutka.
Porownanie ceny kompletu Bluza, Spodnie wz.P40 wychodzi ok.150 zł taniej na rzecz panthera, przy moim zdaniem porownywalnej jakosci. Wysyłka z Czech tańsza niz z GB

Nie nie jestem na garnuszku panthera. Po prostu wydaje mi się, że doczekaliśmy się wreszcie mozliwości zakupu batów których nie będziemy sie wstydzić.

oversmock napisał:

Z tym twierdzeniem się zgadzam.
Na pewno jest to jedna z opcji (poza WPG, Pegasus, Spearhed), które warto brać pod uwagę. Ma swoje zalety i jest konkurencyjna. Wink

Repliki Yanika